برنامه نویسی سیستم مدیریت محتوا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اگر شما نیز به این فکر افتاده اید که سیستم مدیریت فیزیکال شرکت یا مجموعه خود را به صورت آنلاین پیاده سازی کنید کافیست ایده ی ذهنی خود را با تیم ما در میان گذارید تا مشاورین ما سیستم شما را تحلیل کرده و توسط سیستم مدیریت اختصاصی برای شما پیاده سازی کنند.

در فرآیند طراحی سایت، همیشه گزینه‌های متنوعی وجود دارند، در تقسیم‌بندی کلی، امکان طراحی سایت با استفاده از CMS و طراحی سایت به روش برنامه نویسی اختصاصی دو گزینه‌ی موجود هستند.
در هر یک از این دو گزینه نیز، انتخاب‌های فراوانی وجود دارند که تصمیم‌گیری صحیح و هوشمندانه در انتخاب هر روش یا ابزار را با سختی همراه می‌کند.
عوامل موثر در انتخاب هر گزینه‌ی موجود، بسیار فراوان هستند.به مانند طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای آماده , سیستم مدیریت اختصاصی که هر کدام به زبان های php , asp.net قابل پیاده سازی و برنامه نویسی هستند.

سیستم‌های مدیریت محتوا دارای امکانات زیادی هستند و در هنگام توسعه‌ی آن‌ها تلاش شده تا در دامنه‌ی بسیار بزرگی از کاربردها قابل استفاده باشند. به علاوه اغلب این سیستم‌ها از جمله وردپرس، جوملا و دروپال دارای قابلیت توسعه به کمک افزونه‌ها هستند که به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد، امکانات و قابلیت‌های جدیدی را بدون نیاز به تغییر فایل‌های هسته، به این سیستم‌ها بیفزایند.
در طرف مقابل در برنامه‌نویسی اختصاصی سایت، تمامی بخش‌های مورد نیاز برای طراحی سایت، می‌بایست به صورت سفارشی برنامه‌نویسی و طراحی شوند. پیاده‌سازی برخی از قابلیت‌هایی که در سیستم‌های مدیریت محتوا از قبل موجود است، به صرف زمانی طولانی نیاز خواهد داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

مقایسه ی زمانی

فرض کنید یک برنامه نویس بخواهد سیستم مدیریت وردپرس را از نو پیاده سازی کند !


برخی از نکات مهم قبل از تصمیم گیری به درخواست سیستم مدیریت اختصاصی

همیشه سفارشی سازی و برنامه نویسی اختصاصی بهترین گزینه نمی باشد!


بسته به اینکه سایت برای چه کسب و کاری و برای چه کسی آماده‌سازی و طراحی می‌شود، ممکن است انتخاب‌های مختلف شرایط بهتری داشته باشند. برای مثال برای یک کسب و کار نوپای غیر اینترنتی که قصد دارد در زمانی کوتاه و با هزینه‌ای کم بیشترین بازخورد را به دست آورد و فرصتی پیدا کند تا در آینده سایتی با کیفیت بالاتر، امکانات بیشتر و توانایی بهتر برنامه‌نویسی کند، طراحی سایت با CMS بهترین گزینه و چه بسا تنها گزینه باشد.
سیستم‌های مدیریت محتوا به دلیل حجم بسیار زیاد امکانات موجود، از برنامه‌نویسی اختصاصی و سفارشی کندتر عمل می‌کنند. این موضوع به شرطی است که برنامه‌نویسی سفارشی و اختصاصی سایت با کیفیت بالا و توسط متخصصین با تجربه به انجام رسیده باشد.
بسیاری از عملکردهای سیستم‌های مدیریت محتوا از پیش تعریف شده هستند و تغییر کلی آن‌ها برای بهبود و سفارشی سازی و بهینه‌سازی به سختی امکان‌پذیر است. در مواردی که بهینه‌سازی عملکرد یا فرآیندها از نیازهای پروژه باشد، سیستم‌های مدیریت محتوا گزینه‌ی مناسبی به شمار نمی‌روند.
قیمت و هزینه‌ی طراحی سایت و برنامه‌نویسی بر اساس زمان مورد نیاز برای اجرا و تخصص مورد نیاز محاسبه می‌شود. طراحی سایت با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا، در زمانی کوتاه‌تر و با تخصصی کمتر می‌توانند ابزاری برای طراحی سایت به شمار آیند. در نتیجه هزینه‌ی طراحی و اجرای سایت با استفاده از CMS به مراتب از برنامه‌نویسی سفارشی سایت کمتر است.
هرچند سیستم‌های مدیریت محتوا قابل توسعه هستند و امکان اضافه کردن امکانات جدید به آن‌ها با استفاده از افزونه‌های مختلف امکان‌پذیر است ولی ممکن است این کار در تغییرات گسترده و امکانات خاص چندان آسان نباشد. در مواردی که پروژه بسیار بزرگ باشد و بنا است در آینده تغییرات عمده و گسترده روی پروژه به انجام برسد، ممکن است طراحی سایت و پورتال به صورت سفارشی و اختصاصی گزینه‌ای مناسب‌تر باشد.
امنیت سایت طراحی شده در سیستم‌های مدیریت محتوا وابسته به هسته‌ی سیستم مدیریت محتوا و افزونه‌های به کار رفته در آن است. در هنگام برنامه‌نویسی سفارشی و اختصاصی سایت، امنیت سایت به تخصص و مهارت برنامه‌نویسان وابسته است. سیستم‌های مدیریت محتوا در صورتی که به صورت مداوم به روزرسانی شوند، از امنیت بالایی برخوردار خواهند بود ولی اگر به روزرسانی سیستم فراموش شود یا بی‌اهمیت به نظر برسد ممکن است سایت در خطر قرار گیرد. از طرف دیگر اگر در برنامه‌نویسی اختصاصی سایت، از برنامه‌نویسان غیرخبره استفاده شود، سایت می‌تواند مورد تهدیدهای امنیتی قرار بگیرد.
سایت طراحی شده به هر شیوه و با هر ابزار بدون شک در آینده‌ی دور یا نزدیک به تغییرات، بهبود و رفع اشکال نیاز خواهد داشت. انتخاب ابزاری که متخصصین موضوع همیشه در دسترس باشند و انجام تغییرات و نگهداری سایت با هزینه‌ی معقول در دسترس باشد یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب روش و ابزار طراحی سایت است.

به نتیجه ی مناسب رسیدید ؟

آیا با توجه به موارد بالا تصمیم گیری همچنان برای شما دشوار بوده ؟


نگران نباشید

مشاورین ما نیاز و هدف شما را بررسی کرده و جهت طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای آماده و یا برنامه نویسی سیستم مدیریت اختصاصی به شما مشاوره داده و در کنار شما خواهند بود

بیشتـــر